Jak sprawdzić, gdzie jest najtańsze OC?

Koszty utrzymania pojazdu potrafią być wysokie. Dotyczy to zarówno bieżących napraw, sprzątania, tankowania, regularnych przeglądów, czy zwykłej eksploatacji samochodu. Dodatkowym, obowiązkowym kosztem jest zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC. W tej sytuacji jednak, możemy skorzystać pomocy doświadczonych fachowców i poszukać oferty, która najbardziej nas zadowoli w kwestii finansowej.

Ekonomiczne OC

Gdy zbliża się termin wygaśnięcia umowy ubezpieczeniowej OC dla naszego pojazdu, zazwyczaj towarzystwo ubezpieczeniowe, u którego wykupiliśmy tę polisę, przyśle nam list lub e-maila z przypomnieniem o końcu owej polisy. W tym liście znajdziemy też informację, ile wyniesie nas zakup ubezpieczenia na kolejny rok, jeżeli przedłużymy umowę w tym samym towarzystwie. Oferta taka jest z reguły dość opłacalna, ale nie obliguje nas do skorzystania z niej. Możemy na własną rękę poszukać innych propozycji, a być może któraś z nich będzie tą odpowiednią.

Ranking OC

W tym celu najprościej wykorzystać dostępne w Internecie porównywarki ubezpieczeń. Taki ranking OC jest tworzony przez specjalistów na podstawie ofert większości towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Chcąc skorzystać z takiej porównywarki, wchodzimy na stronę internetową, wpisujemy w formularz wszelkie wymagane dane i czekamy, aż pojawią się zestaw ofert. Takie zestawienie zawiera najbardziej istotne informacje i hierarchizuje propozycje umów od najlepszej do tej najmniej korzystnej. Często pokazuje nam też rozszerzenia ubezpieczenia, na które warto zwrócić uwagę podczas analizowania wyników.

Pozostaje jeszcze tradycyjna forma zdobywania informacji odnośnie propozycji firm ubezpieczeniowych, a mianowicie korzystanie z infolinii w celu zdobycia informacji o wycenie składki OC lub umówienie się z agentem każdej firmy, z którą jesteśmy chętni współpracować. Jest to jednak czasochłonne i kłopotliwe, a także wiąże się z tym, że agent może nam proponować niekoniecznie korzystną dla nas ofertę, ale sam otrzyma za nią premię. Mimo wszystko, warto jednak zdecydować się na osobiste spotkanie z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, gdyż istnieje szansa, że uda nam się wynegocjować korzystniejsze warunki.

Za sprawą kalkulatorów ofert ubezpieczycieli można sprawdzić, która z nich będzie dla nas najbardziej korzystna, za równo pod względem warunków umowy, jak i finansów. Dodatkowym atutem jest to, że można to zrobić zdalnie, nie fatygując się osobiście do siedziby firm. Faktem jest, że ceny ubezpieczeń OC mogą się wahać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, dlatego, aby nie przepłacać, warto dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć najtańszą opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *