Najdroższe ubezpieczenie samochodu na świecie

Istnieją na tym świecie samochody, które większości z nas będzie dane jedynie podziwiać. Mowa o wartych miliony, wyposażonych w parametry i technologie rodem z kosmosu współczesnych samochodach, a także o klasykach, pamiątkach branży motoryzacyjnej poruszających się na żółtych tablicach. Oba typy są warte ogromne pieniądze, podobnie jak ich utrzymanie i ubezpieczenie.

Co ma wpływ na cenę ubezpieczenia pojazdu?

Na cenę ubezpieczenia samochodu ma wpływ wiele czynników. Są to wiek właściciela, stan cywilny oraz posiadanie potomstwa, długość posiadania prawa jazdy, wielkość miasta, a także historia wypadkowa właściciela. Owe czynniki sprawdzane są również dla współwłaściciela pojazdu. Warto dodać, że różne firmy ubezpieczeniowe mogą posiadać zupełnie różne czynniki brane pod uwagę w momencie wyceny ubezpieczenia. Do oszacowania ceny ubezpieczenia brane są także parametry samego pojazdu, którego umowa ma dotyczyć. A mianowicie, jego marka, przebieg, wielkość silnika i wiek. Co w sytuacji, gdy cena jest względnym pojęciem, gdyż zamierzamy ubezpieczyć nasze nowe Ferrari lub Bugatti?

Nawet 20 tys. złotych!

Ubezpieczenie samochodu z najwyższej półki niestety często nie jest łatwe. Samo ubezpieczenie OC z reguły nie stanowi problemu, ale ten pojawia się, gdy chcemy wykupić AC. O ile nie jest to kwestią problematyczną w innych krajach jak USA, czy ZEA, gdzie takie cuda są spotykane na drodze przynajmniej raz na minutę, o tyle w Polsce jest to już wyzwanie. Nie tylko dla właściciela, ale i dla firmy ubezpieczeniowej. Warunki ubezpieczenia AC najczęściej zawierają zapis, że pojazd nie może być starszy niż 15 lat, co jest niekorzystną praktyką dla samochodów zabytkowych. Zasada jest taka, że im starsze auto, tym droższe ubezpieczenie, choć niewiele firm oferuje w ogóle ubezpieczenia zabytkowych pojazdów. W kwestii nowych pojazdów, można przyjąć, że samochód wart 1 mln zł. będzie kosztował właściciela dodatkowe 17-20 tys. zł. za ubezpieczenie AC. Tak więc, pojazdy droższe generują koszty ubezpieczenia w kilkudziesięciu tysiącach złotych.

Pojazdy warte fortunę posiada określona liczba ludzi, jeżeli kogoś stać na taki pojazd, stać go też na opłaty z nim związane. Zapewnie wiele firm ubezpieczeniowych jest skłonnych negocjować warunki i przygotować ofertę ubezpieczeniową zadowalającą obie strony, celem zyskania i zatrzymania takiego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *